Aparaty do magnetoterapii – leczenie polem magnetycznym

Aparaty do magnetoterapii – leczenie polem magnetycznym

Magnetoterapia urządzenia. Więcej szczegółów na www.bardomed.pl/20-aparaty-do-magnetoterapii.

Magnetoterapia to dział fizykoterapii koncentrujący się na oddziaływaniu pola magnetycznego o względnie niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 mHz oraz indukcji w zakresie 0,1-10 megatesli. Magnetoterapii przypisuje się różne działanie, jednak wielu jej cech nie potwierdzono dotąd w testach klinicznych. Absolutną pewność co do efektywności magnetoterapii mamy jednak, jeśli chodzi o działanie przeciwbólowe i przyspieszenie odnowy tkanek podczas zabiegów ortopedycznych, takich jak artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Ponadto magnetoterapia pomaga także w stanach zapalnych, poprawia krążenie, zmniejsza ilość wolnych rodników i zmniejsza obrzęki.

Działanie urządzeń do magnetoterapii

Aparaty do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o określonej częstotliwości i indukcji, które w następnej kolejności jest przekazywane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Obecnie aparaty do magnetoterapii umożliwiają podłączenie dwóch aplikatorów jednocześnie, co pozwala wykonać większą ilość zabiegów i znacznie usprawnia działanie gabinetów medycznych.

Aparaty do magnetoterapii – wykorzystanie

Aparaty do magnetoterapii to ważny element ekwipunku gabinetów rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Z uwagi na znaczne rozmiary i wagę wynoszącą kilka kilogramów, najczęściej jest to sprzęt stacjonarny, rzadko używany przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Warto jednak podkreślić, iż w sprzedaży znajdziemy też modele przenośne, bardzo dobrze sprawdzające się w pracy z pacjentami w ich domach. Urządzenia te posiadają aplikatory w formie pasów lub dysków.

Nasze dane teleadresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]