Tabliczki na drzwi – ich rodzaje i zastosowanie

tabliczki na drzwi, tabliczki informacyjne

W każdym budynku znaleźć można wiele przeróżnych pomieszczeń o większym bądź mniejszym znaczeniu. Sprawne poruszanie się po nich – nie tylko odwiedzającym, ale również osobom zatrudnionych w danym obiekcie – zapewniają przeróżne tabliczki na drzwi. Ich wybór jest obecnie naprawdę ogromny. Jakiego rodzaju tabliczki na drzwi można spotkać w sprzedaży? Czym odznaczają się te najbardziej popularne?

Tabliczki na drzwi – w jakich miejscach są stosowane?

Odpowiednie oznakowanie budynku zapewnia wysoką przejrzystość jego działania. Nie ma znaczenia czy mówimy o sklepie, przedszkolu, urzędzie czy biurze – prawidłowe oznaczenie pomieszczeń pozwala na ekspresowe odnalezienie sali, która aktualnie jest przez nas poszukiwana. Tak dzieje się między innymi w szpitalu czy szkole. W przypadku biur, urzędów i banków tabliczki na drzwi ułatwią wyszukanie pokoju, w którym dyżuruje poszukiwana przez nas w danym momencie osoba. Szeroko zastosowane są tabliczki na drzwi, w których można dowolnie zmieniać umieszczoną na nich informację. Dzięki temu w momencie, kiedy np. w zakładzie pracy ma miejsce odejście pracowników, dane na tabliczce można bez większych problemów zmienić. Pozwala to w konsekwencji zaoszczędzić niemałą ilość gotówki – nie trzeba przecież wydawać pieniędzy na kupno nowych tabliczek.

Tabliczki na drzwi – kiedy jeszcze można ich użyć?

Dzięki tabliczkom na drzwi można bez żadnych trudności rozdzielić pomieszczenia o charakterze ogólnodostępnym od tych, które stworzone zostały z myślą personelu określonej instytucji. Chodzi w tym wypadku o pomieszczenia socjalne, magazyny, toalety dla personelu oraz wszystkie te sale, do których z jakiegoś powodu osoby postronne nie mogą wchodzić. Stosując tabliczki na drzwi, można także oznakować miejsca, w których palenie jest zakazane. Takie tabliczki, które mówią o zakazie palenia, cieszą się na ten moment ogromną popularnością. Często na tych tabliczkach oprócz samego napisu stosuje się skreślony symbol papierosa. Dla znacznej części osób przekaz tego znaku jest więc nadzwyczaj przejrzysty. Wspomnieć warto również, iż tabliczki informacyjne wiesza się również przy wejściu do budynków, które posiadają ułatwienia dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Nasze dane teleadresowe:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]