Zabytki i inne atrakcje Małopolski – zaplanuj swoją wizytę na południu Polski

Zabytki i inne atrakcje Małopolski – zaplanuj swoją wizytę na południu Polski

Więcej informacji o nieznanymi miejscami w Małopolsce.

Pomimo, że województwo małopolskie jest jednym z najmniejszych w naszym kraju, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu dużo, zatem często z trudem można odnaleźć się w gąszczu wiadomości o bieżących eventach kulturalnych czy sportowych oraz najciekawszych atrakcjach w Małopolsce.

Serwis o atrakcjach turystycznych w Małopolsce – czego się tu dowiesz?

By przybliżyć zainteresowanym atrakcje turystyczne tego regionu, powstała witryna visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o znanych i nieznanych zabytkach oraz miejscach Małopolski, jak też o wystawach i eventach sportowych, kulturalnych czy folklorystycznych organizowanych na jego obszarze. Serwis prowadzony jest w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże portal? Osoby organizujące pobyt w Małopolsce o razu na stronie głównej spostrzegą mapkę, na której ekspresowo odnajdą zabytki i galerie, pensjonaty, hotele i kempingi oraz Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w miejscowościach Małopolski. Serwis pomaga zorganizować wizytę na południu Polski także pod względem logistycznym, prezentując informacje zarówno o dworcach kolejowych i lotniskach, jak i o parkingach i wypożyczalniach aut. Natomiast dla tych, którzy z różnorodnych powodów nie mogą przyjechać do Małopolski, portal przygotował wirtualne spacery przedstawiające między innymi trasy rowerowe, zamek na Wawelu czy urok regionalnego folkloru.

Portal o zabytkach w Małopolsce dba również o cudzoziemców

Portal visitmalopolska.pl nie zaniedbuje również przyjezdnych z zagranicy, którzy ochoczo przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i mniejszych górskich miejscowości. Ciekawostki zawarte na portalu publikowane są więc w języku angielskim, ale oprócz tego w m.in w języku słowackim, rosyjskim oraz niemieckim, francuskim. Niesłychanie pomocna dla obcokrajowców może być również sekcja Rozmówki, gdzie poznają ważne wyrażenia i sformułowania, które pomogą im dogadać się z Polakami w codziennych sytuacjach, które mogą ich spotkać w trakcie podróży po naszym kraju. Turyści z zagranicy znajdą tu listę ambasad i konsulatów mających swoje siedziby na terenie województwa małopolskiego.

Nasze dane teleadresowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego