Zastosowanie motoreduktorów

Zastosowanie motoreduktorów

Motoreduktory zamówisz na https://ultrarobotics.pl/motoreduktory/.

Motoreduktor to ogólnie mówiąc zintegrowany układ napędowy zbudowany głównie z silnika elektrycznego oraz przekładni mechanicznej. Jak pracują motoreduktory i kiedy się ich używa? Dowiesz się tego z naszego artykułu.

Motoreduktor – redukuje prędkość obrotową silnika

Motoreduktory umożliwiają efektywne wykorzystanie silników elektrycznych jako napęd w najróżniejszych użyciach w przemyśle. Z wykorzystaniem przekładni redukującej, duża prędkość obrotowa silnika zostaje zredukowana nawet do kilkuset razy, przy równoległym proporcjonalnym nasileniu jego momentu obrotowego. Owszem sprawność przekładni w żadnym wypadku nie będzie 100%, w związku z tym zawsze powstaje pewna różnica między mocą wejściową i mocą wyjściową w układzie. W skład zintegrowanego zestawu jakim jest motoreduktor na ogół wchodzą też inne części jak sprzęgła lub hamulce. Największym atutem motoreduktorów jest fakt, że są to prefabrykowane układy, które można bez przeszkód wybrać z katalogu producenta tak, żeby ich parametry perfekcyjnie pasowały do potrzeb danej konstrukcji. Konstruktorzy nie tracą dzięki temu tygodni, a czasami miesięcy, na drobiazgowe wyliczenia oraz testy pojedynczych układów elementów. Zależnie od konstrukcji oraz typu przekładni, motoreduktory mogą być dedykowane do krótkiego lub długiego czasu pracy, jak również do znacznych, średnich bądź lekkich obciążeń.

W motoreduktorach, w których wykorzystano kilkustopniowe przekładnie, można otrzymać nadzwyczaj wysoki zakres przełożeń, wynoszący wręcz do kilku tysięcy.

Wiodący producenci motoreduktorów mają w ofercie miliony ich potencjalnych kombinacji

Mimo, że motoreduktory mogą być konstruowane z wykorzystaniem kilku rodzajów silników (DC, BLDC, AC czy bocznikowych), rozróżnia się je według typu przekładni zastosowanej na ostatnim stopniu przełożenia. Zatem wyróżnia się motoreduktory:
– motoreduktory stożkowe (z przekładnią stożkową),
– motoreduktory walcowe oraz płaskie (posiadające przekładnię walcową),
– motoreduktory planetarne (z przekładnią planetarną),
– motoreduktory ślimakowe (wykorzystujące przekładnię ślimakową).

Brak na pewno takiego sektor gospodarki, w którym nie można by wykorzystać motoreduktora jako układu napędowego. Czy to transport, przemysł lub produkcja żywności, motoreduktory wprawiają w ruch różnorodne automaty, jak linie produkcyjne, schody ruchome, atrakcje w parku rozrywki albo mieszadła. Szerokie zróżnicowanie ich wielkości, mocy oraz rodzajów zastosowanych w nich przekładni i silników spowodowała, że liczbę realnych zestawów, jakie współcześnie oferują czołowi producenci motoreduktorów, trzeba liczyć już nie w setkach, ale praktycznie w milionach.

Nasze dane teleadresowe:
Ultra Robotics Sp. z o.o.
ul. Ksawerów 21 budynek T1
02-656 Warszawa

Tel.: +48 22 658 06 42
Mob.: +48 22 244 24 81
E-mail: [email protected]