Odbiór programów, TV bez problemów – wzmacniacz DVB-T

Odbiór programów, TV bez problemów – wzmacniacz DVB-T

Sprawdź, gdzie zamówić wzmacniacz DVB T, wejdź na telmor.pl.

Oglądanie TV jest dzisiaj codziennością. Na telewizor spoglądamy przy porannej kawie i przy jedzonej wieczorem kolacji. Programy telewizyjne lubią dzieci, nastolatki, osoby będące w średnim wieku oraz seniorzy. W bogatej ofercie programowej każdy znajdzie coś doskonałego dla siebie. Niestety, czasem sygnał okazuje się być tak słaby, że odbiór ulubionego programu jest po prostu niemożliwy. Idealnym rozwiązaniem są wtedy wzmacniacze antenowe, wśród których znajduje się między innymi wzmacniacz DVB-T.

Kiedy wzmacniasz DVB-T może być potrzebny?

Powinno się wiedzieć, że siła sygnału bywa tym gorsza, im większa odległość oddziela antenę od odbiornika. Do tego pogarsza się ona na każdym kolejnym złączu, co oznacza, że dobrym wyjściem jest zmniejszenie liczby gniazd antenowych, a także unikanie sztukowania kabli. Zastosowanie wzmacniacza sprawia, że sygnał jest mocniejszy, a w efekcie odbieramy dużo wyraźniejszy obraz. Wzmacniacze zakładane są zaraz przed telewizorem bądź zaraz za anteną. Punkty ich umieszczenia uzależnione jest od tego, jak zbudowana jest sieć. Można dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdza się nie tylko w wypadku odbiornika telewizyjnego, ale także radia.

Jakie typy wzmacniaczy DVB-T są obecnie w sprzedaży?

Wyróżnia się kilka rodzajów urządzeń tego rodzaju. Aktualnie wykorzystywać można wzmacniacze pasmowe, kanałowe, masztowe i budynkowe. Wzmacniacz pasmowy jest najlepszy wtedy, kiedy wzmacniacz budynkowy okazuje się być zbyt słaby. Umieszcza się go naprawdę blisko odbiornika. Wzmacniacz kanałowy to dość nietypowy rodzaj wzmacniacza – uwydatnia on sygnał tylko wskazanych kanałów, lecz jednocześnie efektywnie tłumi sygnał pozostałych. Wzmacniacz masztowy wykorzystywać można wtedy, kiedy sieć antenowa jest niewielka. To używanie właśnie jego zalecane jest w domach jednorodzinnych. Umieszcza się go na maszcie, a potem stroi na kilku pasmach. Z kolei wzmacniacze budynkowe można montować zarówno w niewielkich, jak i naprawdę dużych sieciach.

Nasze dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]