Malarstwo komputerowe – jak je opanować?

Malarstwo komputerowe – jak je opanować?

Oferta kursu digital paintingu w dobrej cenie. Przekonaj się co dla Was przygotowaliśmy.

Sztuka nie zostaje w tyle i od dłuższego czasu usiłuje nadążyć za cyfrowym postępem. Zdolność malowania tradycyjnymi metodami współcześnie nie jest już jedynym warunkiem, aby zdobyć pracę w branży gamingowej lub filmowej, dlatego że te gałęzie rozrywki na etapie projektowania postaci i świata przedstawionego korzystają najczęściej z zaawansowanego oprogramowania komputerowego. Znając te realia ogromna grupa młodych osób rozpoczynając swoją przygodę z rysowaniem niezwłocznie sięga po najpopularniejsze programy, stosowane powszechnie w malarstwie cyfrowym.

Malarstwo komputerowe – jakie programy można użyć?

Istnieje sporo programów wykorzystanych do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop, który mimo że został stworzony jako narzędzie do retuszu fotografii, szybko stał się podstawowym softwarem game devów i ilustratorów. Za sprawą sukcesu Photoshopa pojawiły się kolejne podobne programy, jak m.in. ArtRage, Clip Paint Studio czy Affinity Photo, w których dzięki wykorzystaniu różnego typu cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła wyglądające jak obrazy wykonane farbami olejnymi, akwarelami bądź temperą. Malarstwo cyfrowe daje artystom bezgraniczną wolność – twórca ma możliwość korygowania nietrafionych maźnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie musisz wszak uzupełniać!

Szukaj kursu Adobe Photoshop online z możliwością kontaktu z autorem szkolenia

W praktyce lekcje malarstwa cyfrowego toczy się podobnie jak poznawanie tradycyjnych technik plastycznych. Jak najbardziej pierwsze kroki warto postawić na własną rękę, jednak żeby odpowiednio rozwinąć swój warsztat, a przy tym poznać przydatne metody korzystania z pędzli i zaawansowane opcje oprogramowania, rekomendujemy wziąć udział w kursie przygotowanym przez biegłego instruktora. Jeżeli w okolicy twojego miejsca zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która miałaby w ofercie lekcje digital paintingu, możesz kupić dostęp do najrozmaitszych kursów Adobe Photoshop przez internet. Spektrum zagadnień jakie analizują takie szkolenia jest ogromne i uczą one dużo więcej niż wyłącznie najważniejszych funkcji oprogramowania. Kluczowe jest jednak, by postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online znaleźć taki, który pozwala użytkownikowi na kontakt z twórcą szkolenia.

Nasze dane teleadresowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]