Jakie wybrać kosmetyki do makijażu oczy i brwi?

Jakie wybrać kosmetyki do makijażu oczy i brwi?

Jeśli potrzebujesz kosmetyków do makijażu oczu, skieruj się tu.

Kosmetyki nieodzowne do aplikacji najprostszego makijażu oczu

Zaakcentowane oczy to niezbędny krok wykonywania makijażu. Powinno się zacząć go od użycia odpowiedniej bazy pod cienie. Baza przeciwdziała zbieraniu się cieni w fałdzie powieki i jest wyjątkowo potrzebna, szczególnie jeżeli ma się problemy z przetłuszczającą się czy też opadającą powieką. Co więcej baza przedłuża trwałość makijażu oczu, ujednolica koloryt cery, czyli neutralizuje zaczerwienienie i widoczne żyłki, oraz wzmacnia kolory cieni do powiek. W ofercie sklepów z kosmetykami dostępne są kosmetyki w słoiczku, w płynie bądź w kredce, zatem bez trudu można kupić te, z których lubimy korzystać.

Do naniesienia prostego makijażu oczu konieczne są cienie do powiek. W zależności od preferencji można zaopatrzyć się w skomponowane przez producenta palety cieni lub samodzielnie dobrać ich odcienie spośród licznych dostępnych pojedynczych cieni do palet magnetycznych. By przełamać monotonię makijażu oczu, np. zagęścić wizualnie rzęsy i zaakcentować kształt oka, skorzystaj z kredek do oczu albo eyelinera. Jeżeli zaś preferujesz korzystać ze sztucznych rzęs, to zalecamy pociągnąć lekką linię na powiece, aby ukryć ich pasek. Dodatkowo eyelinery i kredki pozwalają na wizualną zmianę kształtu oka, wydłużając bądź zaokrąglając je.

Ostatnim etapem makijażu oczu jest użycie maskary do rzęs. Możemy sięgnąć po te dające rzęsom większą objętość, przedłużające je czy o ciekawej barwie.

Jeżeli kochasz migotanie w makijażu, to warto wykorzystać pigmenty do makijażu. W momencie aplikowania pigmentów powinno się pamiętać o specjalnym kleju albo bazie, żeby jego drobinki się natychmiast nie wykruszyły.

W podstawowej kosmetyczce warto mieć płyn do makijażu wodoodpornego. To przydatny artykuł, przede wszystkim jeśli używamy kosmetyków w żelu m.in. pomad do brwi bądź eyelinerów w słoiczku, które nierzadko przysychają. Płyn Duraline można także stosować do cieni do powiek.

Codzienny makijaż oczu i brwi – nie potrzeba do tego ogromnego doświadczenia

Do aplikacji minimalnego makijażu brwi i oczu nie potrzeba zawodowych umiejętności ani wielu kosmetyków. Jak najbardziej,narysowanie równej linii eyelinerem wymaga drobnej wprawy, aczkolwiek już cienie, szczególnie te połyskujące, można bez przeszkód nanosić opuszkami palców. Istotne jest tylko to, aby w wykonanym makijażu czuć się dobrze.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]