Wynajem szalunków – na czym to polega?

Wynajem szalunków – na czym to polega?

Szukasz aktualnej oferty wynajmu szalunków? Idealnie trafiłeś! Wejdź na abcszalunki.pl/wynajem/.

Szalowanie jest wymieniane wśród najchętniej stosowanych na budowach technologii. Na czym polega? Szalunek to pewnego rodzaju forma, którą wypełnia się betonem – zazwyczaj przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki bardzo często wykonywane są z drewna, jednak spotyka się też konstrukcje wykonane z metalu, a niekiedy również plastiku. Pozostałymi ważnymi elementami szalunków są dźwigary i podpory, bo te umożliwiają wypracowanie wymaganych efektów. Jednak z uwagi na wysokie koszty nie zawsze ekipy budowlane posiadają własne szalunki. Gdy okażą się potrzebne, mają szansę bowiem po prostu je wypożyczyć – szczególnie, że wynajem szalunków to dziś bardzo często spotykana usługa.

W jakich przypadkach wybrać wynajem szalunków?

Kupno własnych szalunków będzie trafionym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw często otrzymujących zlecenia na budowę fundamentów, gdyż jak już wspomnieliśmy, są one w tym celu niezbędne. Jeśli zaś budowanie fundamentów nie jest najważniejszą działalnością danej firmy, warto rozważyć atuty, które daje nam wynajem szalunków. Dlaczego dobrze na niego postawić? Głównie ze względów finansowych – wynajęcie szalunków parę razy w sezonie jest bardziej korzystne niż ich zakup. Warto wspomnieć także o funkcjonalności, gdyż przechowywanie sporadycznie używanych szalunków może powodować spore koszty.

O czym pamiętać przy poszukiwaniach wynajmu szalunków?

Kiedy postawimy na wynajem szalunków, powinniśmy dokładnie zastanowić się nad tym, która firma nam je wypożyczy. W jaki sposób ją znaleźć? Warto zdecydować się na usługi firmy doświadczonej w dostawach sklejki dla firm budowlanych – dzięki temu zyskamy pewność, że szalunki okażą się solidne oraz praktyczne. Bardzo ważna okaże się również troska o kontrahenta – w sytuacji, kiedy zbliża się termin rozpoczęcia prac nie możemy pozwolić sobie na spóźnienia. Jeśli mamy wątpliwości dobrze natomiast skorzystać z sieci i sprawdzić, co o usługach danej firmy sądzą dotychczasowi klienci.

Nasze dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]