Szerokie zastosowania profili aluminiowych

Szerokie zastosowania profili aluminiowych

Kup profile aluminiowe na http://tinyurl.com/mhe7ygz.

Aluminium jest zaliczany do najczęściej wykorzystywanych w budownictwie surowców. Do jego plusów należy zwłaszcza niedużo gęstość, która sprawia, iż wyprodukowane z niego elementy nie są dużym obciążeniem – a to umożliwia wykonanie wielu różnorodnych konstrukcji. Wykazuje niestety pewne minusy – w stanie czystym nie jest bardzo odporne, dlatego w architekturze i pozostałych gałęziach przemysłu stosuje się przede wszystkim jego mieszanki, które cechują się dużą odpornością przy zachowanej niedużej wadze. W budownictwie najczęściej wykorzystywanymi elementami są pręty oraz profile aluminiowe. W jakich celach więc dokładnie się je stosuje?

Popularne zastosowania profili aluminiowych

Profile aluminiowe to idealny materiał do wykonywania mobilnych konstrukcji. Z ich zastosowaniem buduje się na przykład stoiska targowe, namioty dla sklepów czy imprezowe, a także przenośne estrady. Na zainteresowanie nimi w największej mierze rzutuje ich lekkość i wytrzymałość, lecz także prostota budowania konstrukcji oraz to, iż bez trudu możemy nadać im wymagany wygląd. Umożliwiają to innowacyjne metody takie jak malowanie proszkowe, dzięki któremu profile aluminiowe mogą zostać malowane farbą o dowolnym odcieniu na długi okres, bo naniesiona w ten sposób warstwa jest wytrzymała na zarysowania.

Gdzie oprócz tego sprawdzają się profile aluminiowe?

Obok scen przenośnych, profile aluminiowe są wykorzystywane również w pozostałych dziedzinach. Świetnie sprawdzają się jako części różnego rodzaju sprzętu sportowego, pojazdów oraz maszyn. Profile aluminiowe są również stosowane przez konstruktorów w armii, przy budowie przeszklonych obiektów budowlanych, w wytwórstwie balustrad oraz płotów, a także w przewozach samochodowych. Warto również wspomnieć, iż profile aluminiowe są chętnie wykorzystywane przez przedsiębiorstwa wytwarzające sprzęt elektroniczny i AGD.

Nasze dane teleadresowe:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]