Rodzaje szalunków i ich zastosowanie

Rodzaje szalunków i ich zastosowanie

Potrzebujesz szalunków Kraków? Sprawdź sklep.abcszalunki.pl.

Szalunki, nazywane również deskowaniem, to tymczasowe konstrukcje umożliwiające wznoszenie ścian budynków. Z reguły używa się ich podczas wylewania murów z betonu – wtedy są one konieczne do tego, by nadać im odpowiedni kształt i nie dopuścić do rozlewania się kompozytu. Poza tym szalunki wykorzystuje się również podczas stawiania obiektów murowanych, gdzie ich zastosowanie pozwala na wykonanie prześwitów na drzwi, okna i bramy. W tym wpisie objaśniamy, z czego robi się obecnie szalunki i w jaki sposób inwestorzy mogą je znaleźć.

Z jakich materiałów wykonane są szalunki?

Najstarszym typem szalunków jest konstrukcja sporządzona z drewnianych desek ewentualnie mocnych sklejek połączonych ze sobą za pomocą gwoździ, którą można użytkować ponownie po rozmontowaniu. Demontaż takich szalunków jest jednak ciężki – wielu inwestorów i wykonawców decyduje się więc na zastosowanie szalunków wielokrotnego użytku – struktur służących do błyskawicznego i łatwego składania bądź rozkładania. Tego typu szalunki produkuje się z drewna, sklejki lub metalu, a także zestawiać dwa lub trzy materiały. Z reguły jednak stosuje się sklejkę – głównie z takich rodzajów drewna jak brzoza czyi topola, a strukturę spajają belki, narożniki, głowice ze stalowe bądź aluminiowe i łączniki.

Wynajęcie szalunków – nie musisz ich kupować?

Podmioty na co dzień parające się pracami murarskimi posiadają swoje szalunki. Inaczej jest jednakże w przypadku inwestorów indywidualnych, którzy planują zamierzających postawić pojedynczy obiekt czy zespołów, które oferują odmienne usługi. Zakup wszelkich modułów potrzebnych do skonstruowania szalunku byłby całkiem nierentowny . Dużo ekonomiczniejszym wyjściem będzie wypożyczenie szalunków.

Nasze dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]