Okna skrzynkowe – powrót klasyki

Okna skrzynkowe – powrót klasyki

Jeśli szukasz okna skrzynkowego, koniecznie wejdź na www.oknostol.com.pl.

Okna skrzynkowe kojarzymy zwłaszcza z zabytkowymi obiektami. Nierzadko zauważyć je możemy w starych kamienicach, starych domkach lub pałacach. Obecnie są one produkowane w szczególności z myślą o montażu w tego rodzaju, bo użycie skrzynkowych okien oczekiwane jest przez urzędników. Należy przy okazji zauważyć, że z uwagi na ich walory wizualne coraz chętniej zakładane są także we współczesnych obiektach. Tym bardziej, że dzisiejsze modele są tak samo wydajne, co okna wyprodukowane tradycyjnymi sposobami. Jak jednak wyglądają okna skrzynkowe? Z jakich materiałów są wytwarzane?

Budowa okien skrzynkowych

Nazwa okien skrzynkowych nawiązuje do ich budowy. Składają się z dwóch skrzydeł, między którymi znajduje się powietrze. Jest to swego rodzaju izolacja, która chroni wnętrze przed zimnem. Okna skrzynkowe w zabytkowych budynkach nierzadko dzielone są na cztery elementów – te górne, skrzydła o mniejszej powierzchni są otwierane osobno i przed laty służyły do wentylowania pomieszczeń. Taka konstrukcja najlepiej sprawdzi się w budynkach wzniesionych przed laty – między innymi chatach drewnianych.

Materiał na okna skrzynkowe

Okna skrzynkowe, podobnie jak pozostałe rodzaje, powinny być wykonane z właściwego materiału. Dotąd najczęściej wybierano sosnę oraz dąb, lecz od niedawna ich twórcy stosują także drewno egzotyczne. Gatunki takie jak m. in. meranti są wszak znacznie bardziej odporne na wpływ wody, powietrza i ekstremalnych mrozów.

Nasze dane teleadresowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]