Formowanie konstrukcji z betonu – sklejka szalunkowa

Formowanie konstrukcji z betonu – sklejka szalunkowa

Jeśli chcesz zamówić sklejkę szalunkową, koniecznie sprawdź sklep.abcszalunki.pl/11-sklejki-szalunkowe.

Deski szalunkowe to najistotniejszy moduł instalacji szalunkowych. Tę funkcję mogą pełnić zwykłe deski z drewna lub płyty wykonane z innego materiału, jednak przeważnie używana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można zatem postawić domy ze ścianami wykonanego z tego materiału. Szalunki mają także zastosowanie w budynkach murowanych, gdzie pozwalają na utworzenie otworów na stolarkę, czyli okna czy drzwi. Objaśniamy, z czego wytwarzana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeśli jest nam niezbędna, a nie chcemy kupować własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – z czego się ją wytwarza

Dawniej w szalunkach z reguły wykorzystywane były deski z bloków drewna. Te jednakże były drogie, a jednocześnie nie posiadały właściwych parametrów – zazwyczaj nie najlepiej radziły sobie z zawilgoceniem. Dlatego dziś wykorzystywana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Wytwarza się ją z przeróżnych gatunków drewna – przeważnie z olchy, topoli lub brzozy. W ofercie producentów znajdziemy przeróżnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, które produkuje się przy użyciu kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Drugi często stosowany wariant to sklejka antypoślizgowa oklejona z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – postaw na wynajem!

Spółki budowlane posiadają z reguły swoją sklejką szalunkową wraz z podzespołami umożliwiającymi jej łączenie. Jeśli jednak planujemy budowę garażu lub domu własnymi siłami, nie ma potrzeby zakupu wszystkich części szalunków – można je wynająć, np. w Krakowie przez stronę ABCszalunki.pl. Prócz samych desek, firma służy również wynajmem innych akcesoriów niezbędnych do postawienia szalunków – m.in. łączników oraz głowic.

Nasze dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]