Dźwigar – element wykorzystywany na każdej budowie

Dźwigar – element wykorzystywany na każdej budowie

Dowiedz się więcej o dźwigarze na https://sklep.abcszalunki.pl/akcesoria-do-szalunkow-stropowych/10-dzwigar-peri-okuwany.html.

Szalunki to konstrukcje niezbędne na większości budów. Za ich pomocą możliwe jest nadanie odpowiedniego kształtu murom wylewanym z kompozytu, a także przygotowanie w nich wlotów na okna i drzwi. Szalunki są też niezbędne przy budowie sufitów – wówczas ich istotnym modułem są dźwigary. Bez ich zastosowania nie byłaby możliwa budowa wielokondygnacyjnego obiektu. Dźwigary sprawiają, że strop nie opada natychmiast po wylaniu i może utwardzić się. Z jakich surowców produkuje się dźwigary? Jak można je kupić?

Z z jakich surowców wykonane są dźwigary?

Dźwigar narażony jest na znaczne, sięgające kilkudziesięciu ton obciążenia. W związku z tym jego najważniejszym przymiotem jest trwałość. W dużym stopniu maja na nią wpływ dwa elementy – jakość produkcji oraz rodzaj wykorzystanych w tym celu materiałów. Muszą one być dokładnie wyselekcjonowane i wypróbowane pod kątem wytrzymałości na potężne naciski. Najlepszym materiałem jest lite drewno takich gatunków jak sosna, olcha, topola i buk. Nadzwyczaj ważne jest również poprawne zaimpregnowanie dźwigarów, które uchroni je przed niekorzystnym oddziaływaniem wilgoci, spoiw i innych ciekłych preparatów stosowanych na budowie – a więc czynników, które często niszczą strukturę drewna.

Dźwigary – można je wypożyczyć

Podmioty, które regularnie parają się wznoszeniem piętrowych budynków posiadają swoje dźwigary. Ich kupno oraz magazynowanie generuje jednakże pewne wydatki. Natomiast przedsiębiorstwa, które okazjonalnie podejmują się zleceń tego rodzaju, mogą uniknąć wspomnianych problemów. Dobrym wyjściem dla nich będzie skorzystanie z usług podmiotu, który świadczy usługi wynajmu dźwigarów, a także innych elementów konstrukcji szalunkowych.

Nasze dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]