Dlaczego warto postawić na ekologiczne domy drewniane

Dlaczego warto postawić na ekologiczne domy drewniane

Szukasz domów z drewna Kraków? Skieruj się na tę stronę.

Jeszcze jakiś czas temu bardzo dużą popularnością wśród mieszkańców naszego kraju cieszyły się domy murowane. Budowano na terenie naszego kraju domy z pustaków kształtem, które wyglądem przywodziły na myśl zwykłe pudełka. Teraz wiemy już, że nie są to dobre rozwiązania. Z tego powodu naprawdę chętnie stawiamy na domy z drewna w tradycyjnym stylu. Inspirowane tradycyjnym góralskim budownictwem mają naprawdę dużo zalet.

Ekologiczne domy drewniane: dlaczego są przyjazne środowisku?

Domy z drewna od wielu lat postrzegane są jako ekologiczne. Dlaczego? Przede wszystkim drewno to materiał odnawialny. Wiele drzew rośnie wprawdzie bardzo wolno, ale nie brakuje plantacji, na których sadzi się je właśnie z myślą o późniejszym zastosowaniu w budownictwie. Do tego drewno jest stuprocentowo biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim żadne toksyczne odpady, które mogłyby wpływać niekorzystnie na środowisko naturalne. W domach wybudowanych z drewna nie używa się surowców syntetycznych. Ze względu na doskonałe właściwości izolacyjne nie trzeba stosować styropianu, aby takiego typu budynek ocieplić. Nie jest stosowana też papa. Dzięki temu domy drewniane w najmniejszym stopniu nie wpływają na obniżenie kondycji otaczającego nas środowiska.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze mają zalety?

Domy tego rodzaju świetnie wtapiają się w naturalne otoczenie. Pięknie prezentują w sąsiedztwie majestatycznych gór oraz wiejskiego krajobrazu. Panujący w nich mikroklimat gwarantuje rewelacyjne samopoczucie tym, którzy wprowadzili się do takiego domu. W domach z drewna panuje odpowiedni poziom wilgotności powietrza. Jest ono też bardzo dobrze natlenione. Domy drewniane idealnie nadają się dla alergików, chorych na astmę i osób borykających się z innymi chorobami układu oddechowego. Są trwałe oraz niezwykle piękne. Z całą pewnością zasługują na to, aby wybrać je zamiast domów murowanych.

Nasze dane teleadresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]