Baseny kąpielowe i akcesoria – co można wybrać?

Baseny kąpielowe i akcesoria – co można wybrać?

Więcej szczegółów o basenach kąpielowych.

Basen kąpielowy niemal zawsze kojarzy się z luksusem, lecz jest to też wielka przyjemność, sposób na relaks bądź na uprawianie sportu. Na posiadanie basenu zatem bezsprzecznie warto się zdecydować, pamiętając jednak, by stawiać jedynie na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, wybudowane i konserwowane przez profesjonalistów to gwarancja ich funkcjonalności oraz solidności.

Jakie baseny kąpielowe można wybrać?

Baseny dzielą się na baseny do użytku profesjonalnego, przykładowo do ośrodków spa lub pływalni, a także baseny do użytku prywatnego – przydomowe, ogrodowe czy wewnętrzne. Podział na baseny zewnętrzne i wewnętrzne to następne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych konieczne jest postawienie hali basenowej, która musi spełniać określone warunki, na przykład tyczące się wilgotności powietrza czy wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową. Zatrudnienie profesjonalnej firmy jest więc konieczne do jego budowy.
Poza tym istnieje ogromna ilość typów basenów. Dostępne są różne kształty: płytkie brodziki, okrągłe czy ósemkowe, baseny prostokątne czy długie baseny typu fast lane, idealne dla miłośników pływania i zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są też baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład takie, które mają niecki w całości wpuszczane w ziemię bądź też o obniżonym poziomie wody, co wygląda bardzo efektownie.

Dodatkowe akcesoria do basenów kąpielowych

Pragnąc zmniejszyć wydatki, przy projektowaniu i budowaniu basenu można wybrać najprostsze rozwiązania, ale nie zawsze dodatkowe akcesoria są bardzo drogie. Niesamowite wrażenie robi na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co upiększa również ogród czy halę basenową. Znakomitym pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest zadaszenie, które pozwala wydłużyć sezon kąpieli z 3 do aż 6 miesięcy, a także chroni prywatność oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny oraz zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany głównie do relaksu, dobrze będzie wybrać specjalne schody. Takich elementów jest jednak dużo więcej – pewne podwyższają walory funkcjonalne basenu, inne zaś dodają mu ekskluzywnego charakteru.

Nasze dane teleadresowe:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]