Akcesoria szalunkowe – co to za elementy i gdzie je kupić?

Akcesoria szalunkowe – co to za elementy i gdzie je kupić?

Jeśli szukasz akcesoriów szalunkowych, koniecznie wejdź na sklep.abcszalunki.pl/13-akcesoria-szalunkowe.

Akcesoria szalunkowe to podzespoły służące do wzmacniania deskowań i znajdują zastosowanie na każdej budowie. Jakie produkty używa się w trakcie szalowania? Czemu warto zaopatrzyć się w nie w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i zastosowanie

By szalunki stropowe, ścienne czy używane do wykopów były ustawione we właściwy sposób, konieczne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich producenci oferują obecnie mnóstwo elementów używanych do wzmacniania konstrukcji, m.in. napinacze rygla, ściągi szalunkowe, sworznie napinające, klucze do żabek napinających i rusztowań, nakrętki, zaciski sprężynowe, stożki i korki, listwy fazujące czy pozycjonujące oraz rurki dystansowe. Ściąg szalunkowy, nazwany też ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pozwala utrzymać właściwy odstęp między poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dodawane są nakrętki talerzowe, motylkowe lub przegubowe. Z kolei żabki napinające stosowane są jako zaczepy umożliwiające złączenie szalunku za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią też dystanse, które umożliwiają zachowanie właściwej odległości pomiędzy prętami a szalunkiem. Kupując akcesoria nie można nie wziąć pod uwagę także ocynkowanych nakrętek pasujących do ankr.

Dlaczego warto zamówić akcesoria szalunkowe online?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w dobrze zaopatrzonych sklepach online. Sklepy te mają w swojej ofercie wysokiej jakości materiały od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Peri, Rasto czy Tekko i są do nabycia w przystępnych cenach.

Nasze dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]