Cztery praktyki, które przywrócą namiętność w relacji

Cztery praktyki, które przywrócą namiętność w relacji

W tym artykule przedstawię cztery praktyki, sposoby, które przywrócą namiętność w relacji.

Wyobraź sobie, że to jest czas, w którym spotykasz cudowną osobę. Od razu czujesz, że jest między Wami chemia, coś iskrzy. Hormony buzują w Waszych ciałach. Chcesz być przy tej osobie, spędzać z nią czas, poznawać ją, umawiacie się na randki. Widzisz błysk w oczach, Twoje również świecą, gdy tylko o nim lub o niej pomyślisz. Jest niesamowita magia. I może nawet od razu wiecie, że chcecie być razem już zawsze. Przepiękne! Niesamowite uczucia. Zakochanie. Pielęgnujecie swoje uczucia do siebie, dbacie o siebie, staracie się. Myślisz, że tak już będzie zawsze.

Mija kilka lat… już nie chodzicie na randki, nie trzymacie się za ręce, nie ma pełnych uczuć spojrzeń, nie ma wypieków na twarzy. Jesteście razem, ale staliście się dla siebie kimś oczywistym, znajomym, bez fajerwerków.

Jedno z największych błędnych przekonań, jakie pojawia się w relacjach to „tak już będzie zawsze, on/ona jest, nie trzeba nic robić”. Bo przecież mieszkamy razem, jesteśmy razem, to staje się oczywiste, że nikt nie odejdzie. Takie przekonanie, wzięcie osoby za pewnik, powoli zabija namiętność, czułość, miłość.

Kolejne przekonanie jest takie, że w stałej relacji musi pojawić się rutyna, codzienność. To w zasadzie jest podobne do tego, że nic nie trzeba robić, niech się dzieje (niech nasza miłość umiera hura!).

Dlaczego na początku związku tak bardzo dbaliście o siebie, a potem już przestaliście?

Głęboko wierzę w to, że tak nie musi być. Że patrzenie na osobę, z którą spędzam życie, może być takie samo jak patrzyłam, gdy byliśmy na pierwszych randkach, gdy się zakochiwaliśmy. Że można chodzić na randki, spędzać czas razem – i mówię tutaj o spędzaniu czasu blisko, wtuleni, trzymający się za ręce. Mało tego, że w to wierzę, to mam na to dowód. Ale potrzeba naprawdę głębokiej świadomości tego, żeby chcieć i pielęgnować bliskość, czułość, intymność. Chodzi mi tutaj o świadome dbanie o siebie i siebie nawzajem.

Oto cztery proste praktyki, czynności, które warto wykonywać, aby przywrócić namiętność w związku, lub aby namiętność po prostu trwała i nigdy nie zgasła.

1. Patrzenie w oczy

Jak rozbudzić namiętość – patrzenie w oczy

Ok, napisałam, że proste czynności, a tutaj weszłam na grubo

Źródło tekstu: https://sensualmassage.eu/namietnosc-w-relacji/